Rozmowy przy kawie

Czy warto kupować używane maszyny stolarskie?

Master_King - 16-2-2017 at 10:39 PM

Od jakiegoś czasu bardzo pochłonęła mnie sztuka stolarska. Lubię po prostu wieczorem usiąść w warsztacie i pogrzebać sobie tworząc to i owo. Jak się okazuje to to i owo tak się spodobało niektórym osobom, że przychodzą i pytają, gdzie mozna składać zamówienia na kolejne produkty. Pomyślałem, że mógłbym z tej umiejętności zrobić użytek, tylkopotrzebuje odpowiednich maszyn. Jak myślicie, czy warto kupować używany sprzęt stolarski?

Czy warto kupować używane maszyny stolarskie?

Kasander - 17-2-2017 at 12:55 AM

Jak każdy tak i stolarze lubią mieć coś co będzie należało tylko do nich. Jest tutaj mowa raczej o drobnym sprzęcie, który wykorzystuje się w czasie codziennej pracy.Jeśli chodzi o większy sprzęt, to akurat tutaj nie ma to zbytnio znaczenia, pod warunkiem oczywiście, że sam sprzęt jest odpowiednio przygotowany...

Czy warto kupować używane maszyny stolarskie?

Master_King - 17-2-2017 at 01:54 AM

No tak, trochę się znam na maszynach, ale nie na tyle, żeby móc sosądzić czy dana maszyna stolarska nadaje się do kupienia. Kto mi p;omoże w tej kwestii?

Czy warto kupować używane maszyny stolarskie?

Anna_karenina_z_Konina - 17-2-2017 at 02:39 AM

Ocena maszyny stolarskiej jest trudna, tym bardziej, że rzadko kiedy jest możliwość jej włączenia zanim się kupi. Trzeba więc wierzyć na słowo, że wszystko jest sprawne i działa jak należy. Według mnie ważny, a nawet najwazniejszy jest serwis, który powinien gwarantować sprawność maszyny przez długi okres jej użytkowania.

Czy warto kupować używane maszyny stolarskie?

Wieloryb - 17-2-2017 at 03:43 AM

Jeśli w grę wchodzą używane maszyny stolarskie, to bezwzględnie warto je kupić tutaj mtm-maszyny.pl/pl/6-maszyny-uzywane, gdzie wszystkie są odpowiednio sprawdzane przed sprzedażą i nie będą dla klienta niespodzianką. Cała transkacja jest przejrzysta i pozwala szybko rozpocząć pracę na danej maszynie. Jest ich naprawdę bardzo dużo.

Czy warto kupować używane maszyny stolarskie?

KameralnoscKulturalna - 17-2-2017 at 05:59 AM

Miałam okazję widieć ich ofertę i jest tego cała masa, jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt. Myślę, że z czymś takim to spokojnie możesz uderzać w używane maszyny. Tak na marginesie takie domowe produkcje zyskują coraz więcej na popularności, a to z tego powodu, że ilosc wypuszczonych na rynek egzemplarzy jest mała, a ludzi to właśnie cenią :)))

Czy warto kupować używane maszyny stolarskie?

SukcesywnaOsoba - 17-2-2017 at 08:32 AM

Zgadzam się z Tobą, tak właśnie jest. A jak masz połączenie taelntu i dobrej maszyny, to może wyjść coś co bedzie bardzo ciekawe, jak widać na powyższym przykładzie.