Rozmowy przy kawie
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version  
Author: Subject: Jak zrozumieć anglik�w
Modnralinska
Junior Member
**


Avatar


Posts: 7
Registered: 2-9-2013
Member Is Offline


[*] posted on 28-6-2016 at 01:57 AM
Jak zrozumieć anglik�w


Cześć. Chcę podszkolić się z języka angielskiego przez najbliższy rok aby w przyszłym roku wyjechać do Wielkiej Brytanii i rozejrzeć się za pracą. Wiem, że język angielski to podstawa. Może egzaminy i certyfikaty Cambridge English nie są dla mnie, ale przynajmniej będę bardziej ogarnięta za granicą. Chcę tam zostać około 3 lat i myślę, że w rok opanuję język angielski na poziomie komunikatywnym. Podstawy, a nawet i więcej już znam. Najgorzej u mnie z m�wieniem. Wydaje mi się, u większości os�b uczących się angielskiego w polskich szkołach ma z tym problem. Chciałabym was poprosić o konstruktywne porady dotyczące nauki języka angielskiego z naciskiem na wymowę, kt�re wykorzystałabym w procesie nauki w najbliższym czasie.
View user's profile View All Posts By User
Master_King
Junior Member
**


Avatar


Posts: 27
Registered: 2-9-2013
Member Is Offline


[*] posted on 28-6-2016 at 03:12 AM
Jak zrozumieć anglików


Witam koleżankę. Jeśli mógłbym coś doradzić w temacie wymowy, to na początku szukaj informacji na temat słabych i mocnych form wspólnych słów. Jeżeli wiesz coś o brzmieniu 'schwa', będziesz słuchać native speakerów w inny sposób. Angielski jest językiem stress-timed, co oznacza, że możemy użyć kombinacji mocnych i słabych form niektórych słów. Na przykład zerknij na poniższe zdanie:
I want to go for a drink tonight.
Jak native speakers wymawiają to / for / a w zdaniu? Używany dźwięk SCHWA więc brzmi:
I wanna go ferra drink tenigh.
Dowiedz się w jaki sposób i kiedy należy używać słabych form a mówienie poprawisz błyskawicznie. Dowiesz się również, jak skupić się na słowach podczas słuchania na szybko w języku angielskim i będzie w końcu w stanie zrozumieć anglików!
View user's profile View All Posts By User
FajnaSara
Junior Member
**


Avatar


Posts: 10
Registered: 10-6-2015
Location: Zakopane
Member Is Offline


[*] posted on 28-6-2016 at 05:16 AM
Jak zrozumieć anglik�w


Hejka. Kolega dobrze radzi. Dodam od siebie to, żeby ćwiczyć word stress. Gdy słowa mają więcej niż jedną sylabę, podkreślamy jedną lub więcej z nich. Na przykład, słowo 'inteligent' ma cztery sylaby, ale kt�re sylaby możemy podkreślić? Pamiętaj, że mały znak pionowy powyżej słowa identyfikuje podkreślone sylaby: /?ntel.?.d??nt/. Tak w og�le to dlaczego uważasz, że egzaminy Cambridge English nie jest dla Ciebie? Heh...wracając do tematu. Zidentyfikuj wyrażenia stałe i p�ł-stałe i ćwicz je. Zestawy stałe zawierają zazwyczaj pomiędzy 3 i 7 słï¿½w i obejmują takie elementy jak:
to be honest
in a moment
on the other hand
Rozmowa jest tworzona ze struktur gramatycznych, słownictwa i stałych lub p�ł-stałych zwrot�w. W rzeczywistości, prawdę m�wiąc, na og�ł przez większość czasu, moi przyjaciele i ja, komunikują się ze sobą w szeregu stałych i p�ł-stałych wyrażeń. Dowiedz się o komunikatywnej funkcji tych zwrot�w i ćwicz jak je się wymawia i wykorzystuj je w codziennej konwersacji.
View user's profile View All Posts By User

  Go To Top



[Queries: 16] [PHP: 41.7% - SQL: 58.3%]