Rozmowy przy kawie
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version  
Author: Subject: Prawo cywilne - czego dotyczy?
Kasander
Junior Member
**

Registered: 2-9-2013
Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 12:55 AM
Prawo cywilne - czego dotyczy?

Witam. Zostałem pobity tydzień temu przez znanego mi człowieka ale policja nie chciała przyjąć pobicia w zawiadomieniu a jedynie groźby karalne. Powiedzili mi że to czego oczekuje reguluje prawo cywilne i nic mi nie pomogą. Czego w ogóle dotyczy cywilne i dlaczego nie chcieli przyjąć tego pobicia?
View user's profile View All Posts By User
Designerka
Junior Member
**

Registered: 10-6-2015
Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 03:03 AM

Pobicie, bójka, naruszenie nietykalności to są terminy które powinieneś odnaleźc w kodeksach i na pamięć wyryć definicje. Jeśli szczegółowo interesuje cię prawo cywilne - czego dotyczy? to wejdź na stronę: https://www.adwokat-radel.pl/czego-dotyczy-prawo-cywilne i poczytaj na ten temat. Według mnie policja zasadnie nie przyjęła zawiadomienia bo żeby mogła kogoś ścigać musiałbyś mieć obdukcyjnie potwierdzone obrażenia powyżej dni 7. Jeśli tego nie ma to pozostaje nam prawo cywilne - bardzo prosto mówiąc regulujące stosunki miedzy obywatelami. Wnosisz pozew do sądu, lepiej będzie wziąć adwokata, a jeśli wszystko jest zasadne, a wyomogi formalne spełnione to życzę wysokiego odszkodowania :)
MareczekP
Junior Member
**

Registered: 28-5-2015
Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 05:33 AM

To też nie będzie chyba tak że od razu sąd zasądzi odszkodowanie. Najpierw stwierdzi czy rzeczywiście pobicie miało miejsce, a później dopiero otworzysię droga do dochodzenia zadość uczynienia. Tak przynajmniej było kiedy ja dochodziłem w sądzie sprawiedliwości.
Designerka
Junior Member
**

Registered: 10-6-2015
Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 07:51 AM

Trudno powiedzieć, zalezy od sprawy. Nie znam się aż tak żeby doradzić coś wiecej także niech kolega idzie do radcy i się wszystkiego dowie :)
Kasander
Junior Member
**

Registered: 2-9-2013
Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 09:26 AM

Chcąc nie chcąc czeka mnie sporo biegania, ale gra jest warta świeczki bo to nie pierwszy wybryk tej osoby a ma z czego płacić zadośćuczynienia. Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.

Go To Top

[Queries: 16] [PHP: 67.7% - SQL: 32.3%]